امام علی (ع ) : عقل راهنمايى مى  كند و نجات مى  دهد و نادانى گمراه مى  كند و نابود مى  گرداند. *****امام جواد عليه السلام :اعتماد به خدا بهاى هر چيز گران بها است ، و نردبانى به سوى هر بلندايى .
شهدای شهر
سایت های مرتبط
خدمات الکترونیک
01پیشخوان الکترونیک ارباب رجوع
e03.jpgخدمات مشترکین ایرانسل
e02.jpgخدمات مشترکین همراه اول
e10.jpgخدمات پلیس+10
e11.jpgرزرواسیون هتل های کشور
e06.jpgتهیه آنلاین بلیط هواپیما
e05.jpgپیگیری مرسولات پستی
melli01.jpgپرداخت الکترونیکی قبوض
اطلاعات جغرافیایی:
فردوسیه دارای باغات سرسبز و بسیار زیبا می باشد. این شهر در جنوب غرب استان تهران واقع شده و جزء شهرهای شهرستان شهریار و از شمال به شهریار، از غرب به وحیدیه، از شرق به صباشهر و از جنوب به شاهد شهر مشرف بوده و  پلاک های ثبتی شامل  67 ، 68 ، 69 ، 71 ، 72 و 73 می باشد.
طول و عرض جغرافیایی:   N: 35˚35’50,49”  و E: 51˚03’51,17
ارتفاع از سطح دریا:   1093 متر

جمعیت:
براساس برآورد جمعیت آمایش سازمان برنامه و بودجه استان تهران در سال 1400  جمعیت شهر فردوسیه  36455 نفر می باشد. 

بافت جمعیتی:
در طی 10 سال گذشته بیشترین شهروندان مهاجر در این شهر سکونت یافته اند. و شهروندانی از  استانهای زنجان، تبریز، اردبیل، همدان، قزوین، کرمانشاه و گیلان به بافت جمعیتی قدیم و بومی این شهر اضافه شده اند. بیشترین تراکم جمعیتی مربوط به محله عباس اباد می باشد. بطور میانگین 30 درصد شهروندان که بومی می باشند به کشاورزی و باغداری مشغول بوده و مابقی در صنفهای مختلف دیگر اشتغال دارند.

مشخصات فرهنگی:
 شهروندان و خانواده های مذهبی در این شهر ( فردوسیه - یوسف آباد - رامین ) در زمان جنگ تحمیلی65 شهید تقدیم اسلام و انقلاب اسلامی نموده اند. جوانان پرشور در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و مذهبی همیشه فعال بوده اندو علاقه وافری به ائمه اطهار دارند و در مناسبتهای مختلف از جمله در روزهای تاسوعا و عاشورا حضور گسترده و مثال زدنی در شهر و شهرستان دارند .
کتابخانه عمومي شهداي شهر فردوسيه با 450 متر زيربنا که از نظر فرم و ساخت درجه سه به شمار مي‌رود ، گنجايش نگهداري از 12 هزار جلد کتاب را دارد.
مراکز فرهنگی مذهبی شهر علاوه بر پایگاه های بسیج در محلات  ، موسسه قرآنی منتظران مهدی (عج) کهه از سال 1378 تاسیس شده است ، خانه های فرهنگ که تحت نظارت شهر داری فعالیت دارند، بنام های خانه فرهنگ مهر و خانه فرهنگ سخنوران . 
.
مشخصات ورزشی :
اکثر جوانان ورزشکار و بصورت حرفه ای در رشتهای کشتی ، رزمی و فوتبال فعالیت دارند. 2 سالن ورزشی متعلق به شهرداری بوده و مابقی سالنها بصورت خصوصی برای رشته های بدنسازی و رزمی استفاده می گردد. از مدال آوران کشتی در سطح کشوری آقای مجید علیاری ودر سطح جهانی مهدی علیاری می باشد .

امکانات شهری :
جاده رباط‌کريم به شهريار و رودخانه شادچاي از شرق اين شهر مي‌گذرد و کارخانه ها و شرکت های معتبری چون حلوا شکری عقاب ، چراغ سازی مدرن ،  شرکت گوشت اخوان ، شرکت پروتئین آیدا ، کارتن سازی شکوفه و...
مدارس ابتدایی : جهاد ، ابوريحان بيروني ، باقرالعلوم ،  مدارس راهنمایی : امامت و شهید باهنر، مدارس دبیرستان  شهید دستغیب و شهید آوینی از مدرسه‌هاي اين شهر هستند .
1-+ پارک 15 هزار متري وليعصر در فردوسيه که در سال 1387 گشايش يافته داراي وسايل بازي کودکان، وسايل ورزشي بزرگسالان، زمين اسکيت، زمين چمن مصنوعي، آلاچيق و... است . . از فضاي 15 هزار متري پارک وليعصر شهر فردوسيه شهريار، 10 هزار متر آن فضاي سبز است. در آن سال سرانه فضاي سبز فردوسيه 11 متر مربع گزارش شده‌است.
2- بوستان خانواده دومین پارک فردوسیه است که وسایل ورزشی جهت تمرینات صبحگاهی در آن در نظر گرفته شده است .
3- پارک بانوان که در سال 1393 مورد به ره برداری قرار گرفت.
تنها درمانگاه شبانه روزی این شهر بنام " آریا " در محله عبد آباد قرار دارد .
تیتر روز
شهردار فردوسیه
مهندس مصطفي عموزاده
( شهردار شهر فردوسيه)پروژه های عمرانی
نقشه شهر فردوسیه
پیشخوان روزنامه
سامانه 137 - ارتباط مردمی
 آدرس: تهران، شهريار، فردوسيه، ميدان شهيد منصوريان، شهرداري فردوسيه
کد پستي: 3357113111
تلفن: 65462121 - 021
        65462122 - 021
ايميل: info@ferdosiye.ir