امام علی (ع ) : عقل راهنمايى مى  كند و نجات مى  دهد و نادانى گمراه مى  كند و نابود مى  گرداند. *****امام جواد عليه السلام :اعتماد به خدا بهاى هر چيز گران بها است ، و نردبانى به سوى هر بلندايى .
شهدای شهر
سایت های مرتبط
خدمات الکترونیک
01پیشخوان الکترونیک ارباب رجوع
e03.jpgخدمات مشترکین ایرانسل
e02.jpgخدمات مشترکین همراه اول
e10.jpgخدمات پلیس+10
e11.jpgرزرواسیون هتل های کشور
e06.jpgتهیه آنلاین بلیط هواپیما
e05.jpgپیگیری مرسولات پستی
melli01.jpgپرداخت الکترونیکی قبوض

بسم الرب الشهداء و الصدیقین


نام :
مسعود

نام خانوادگی : نفریه
وضعیت تاهل: مجرد
مدت حضور در جبهه : سه سال و شش ماه
مسولیت شهید : فرمانده گروهان
نحوه شهادت : ترکش به ناحیه سرو گردن
محل شهادت و نام عملیات  : فاو والفجر 8
تاریخ شهادت : 1364/11/21
مزار شهید : گلزار شهدای فردوسیه

وصیتنامه :
الحمدلله رب العالمین و الصلاةو السلام علی خیر خلقه محمد (ص) و آله الطاهرین و لعنة الله علی اعدائهم اجمعین الی یوم الدین . ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون .
با سلام و درود به بزرگ منجی عالم بشریت حجة بن الحسن العسگری (عج) و نائب برحقش خمینی کبیر . این نطفه پاک و بحق فاطمه زهرا و با سلام و درود به روح پاک و طیبه شهدای اسلام از بدر تا کنون و با سلام و درود به تمامی اسرا و معلولین و مجروحین .
من در این وصیتنامه از خود بعنوان یک شهید نام نمی برم زیرا خود را شایسته این مقام و اعلاء نمی دانم و فقط بنده حقیری هستم که برای ادای تکلیف شرعی و عرفی به جبهه آمده ام و جان ناقابل خود را در طبق اخلاص نهاده ام همانطور که می دانید  انسان برای امتحان در این جهان آفریده شده است و بالا خره مرگ فرا می رسد و این مرحله برای همه پیش می اید پس چه بهتر که در راه خدا و اگر سعادتمند باشیم در رکاب امام زمان باشد . پروردگارا من نیز اینک برای رضای تو و برای خشنودی تو و برای امر خلیفه تو که نائب بر حق امام زمان (عج) می باشد قدم به صحنه جهاد بر علیه کفر  گذارده ام باین امید که یا مرا به فیض شهادت نائل گردانی تا شاید کفاره ای برای محو گناهانم و ادای دینی در قبال جمهور ی اسلامی  و یا مرا بیامرزی و توبه مرا بپذیری و در هر حال بتو نیازمندیم هم اکنون من به دانشگاهی قدم نهاده ام که مکتب آن شهادت و معلم آن امام حسین است . این سخن را به شما پدر و مادرم و بلکه تمامی پدران و مادرانی که مظلومانه فرزندانشان را که تنها امید انها هستند به جتهه ها  فرستاده اند می گویم : پدر و مادر عزیر و فداکارم " دنیا زندانی  بیش نیست سعی کنید تا می توانید از ان فاصله گرفته و خود را بدام هوسهای شیطانی آن نیندازید .شما ای بیطرفها از دستورات اسلام و پیغمبر اسلام سرپیچی نکنید و جهاد در راه خدا را امری الزامی و واجب بشمار ید و مانع رفتن فرزندانتان به جبهه نشوید . شما پدر و مادر عزیز که هفده سال تمام برای این بنده حقیر زحمت کشیدید تا که روزی نتیجه زحمات خود را ببینید حال آن روز فرا رسیده است جسد غرق به خون غلطیده فرزندتان را بگیرید و به آن افتخار کنید . چون اگر خداوند به این بنده حقیر گناهکار رحم کند بشما پدر و مادر دلاور نظر لطف نشان  خواهد داد و شما را  در بهشتی که مژده آنرا داده بود جای خواهد داد .
آیا دوست ندارید خداوند به خانواده شما نور امید و صفا ببخشد . درود خدا بر شما باد هیچگاه خدا را از یاد نبرید چون اوست که بنده اش را دوست میدارد .
خدایا مرا موفق به خدمت و نیکی به پدرو مادر بدار و مرا جبار و شقی مگردان . پدرو مادرم امکان دارد جنازه من به دست شما نرسد آنگاه به یاد شهدای کربلا باشید و بیاد جنازه امام حسین که سه شبانه روز در بیابانها ماند و هر وقت دلتنگ شدید به گلزار شهدا بروید و با یاد آنها دل خود را آرام گنیئ . از برادرانم میخواهم وقتی خدمتشان تمام شد به خانه برگردند و مواظب اعمال خواهرانم باشند تا اینکه آهنا همانطور که طبق موازین اسلام است پرورش یابند .
 اگر بعلت کشته شدن من کسی از فامیلاز امام و انقلاب زده شد و مخالف آنها گشت که انشاله نمی شود حق ندارد در تشییع جنازه من شرکت کند . چون من برای رضای خدا و در راه اسلام به جبهه قدم نهادم و هرچه نصیب من شود مایه سعادت خو و خانواده ام است در غیر این صورت اگر باشد از آنها راضی نیستم . از خئداوند می خواهم به پدر و مادر و خواهران و برادرانم در ایسن ازمایش بزرگ صضبر و اجر عنایت فرماید . از تمام مردم می خواهم امام را تنها نگذارند و اور ا تا ظهور امام زمان مهدی موعود(عج) یاری نمایند . جبهه ها را خالی نگذارید چون که به گفته امام عزیزمان همین جنگ است که سرنوشت ما را معلوم می کند وحدت و اتحاد را فراموش نکنید چون رمز پیروزی ما همین همبستگی ماست . از شما بسیجیان می خواهم با مردم با اخلاق اسلامی داشته با شید برای مسائل کوچک با آنها درگیر نشوید چون اگر مردمن ناراضی باشند هیچگاه پیشرفت نخواهند کرد از دورغ به هر نوع شوخی یا جدی بپرهیزید چون نا خود آگاه به شوخی دروغهایی گفته می شود که خودمان خبر نداریم . از غیبت و تهمت بپرهیزید چون عذابی سخت دارد و سر چیزهایی جزئی به کسی از مردم و یا غیره تهمت روا ندارید چون اگر درست نباشد جبران آن خیلی دشوار است . بار الها این بنده ضعیف و مطیع و فرمانبردار خود را و پدر و مادر و برادرانیکه در ایمان بر من سبقت گرفته اند را بیامرز چه در دنیا و چه در آخرت و با این بنده حقیر توفیق خدمت در درگاهت را عنایت فرما . مرا در بهشت زهرا در کنار دیگر دوستان و برادرانم دفن کنید تا شاید خداوند به واسطه تربت پاک آن شهدا از گناهان من نیز درگذرد .

والسلام .

تیتر روز
شهردار فردوسیه
مهندس مصطفي عموزاده
( شهردار شهر فردوسيه)پروژه های عمرانی
نقشه شهر فردوسیه
پیشخوان روزنامه
سامانه 137 - ارتباط مردمی
 آدرس: تهران، شهريار، فردوسيه، ميدان شهيد منصوريان، شهرداري فردوسيه
کد پستي: 3357113111
تلفن: 65462121 - 021
        65462122 - 021
ايميل: info@ferdosiye.ir