امام علی (ع ) : عقل راهنمايى مى  كند و نجات مى  دهد و نادانى گمراه مى  كند و نابود مى  گرداند. *****امام جواد عليه السلام :اعتماد به خدا بهاى هر چيز گران بها است ، و نردبانى به سوى هر بلندايى .
شهدای شهر
سایت های مرتبط
خدمات الکترونیک
01پیشخوان الکترونیک ارباب رجوع
e03.jpgخدمات مشترکین ایرانسل
e02.jpgخدمات مشترکین همراه اول
e10.jpgخدمات پلیس+10
e11.jpgرزرواسیون هتل های کشور
e06.jpgتهیه آنلاین بلیط هواپیما
e05.jpgپیگیری مرسولات پستی
melli01.jpgپرداخت الکترونیکی قبوض

 بسم الرب الشهداء والصدیقین

 
سال و محل تولد :  18/4/1345 فردوس
میزان تحصیلات : ابتدایی
وضعیت تاهل : مجرد
تاریخ اعزام به جبهه : 1363
یگان خدمتی و مسئولیت : رزمنده
نام عملیاتی  که در آن به شهادت رسید : بدر
تاریخ شهادت : 22/12/1363
نحوه ی شهادت :  اثرات شیمیایی
محل شهادت :  شرق دجله
نشانی مزار شهید : گلزار شهدای فردوسیه
 
زندگی نامه :
در 18/4/1345 دیده به جهان گشود .او از ده سالگی مشغول کار شد . از اوایل انقلاب همیشه به پدر و مادر خود می گفت اجازه بدهید من به جبهه حق علیه باطل بروم ولی مادرش در جواب می گفت شما هنوز به آن سن وسال نرسیده اید که به جبهه بروید بالاخره با رضایت پدر و مادر سه بار راهی جبهه شد.
در منزل با پدر ومادر خود مهربان بود . به اسلام علاقه مند بود به خصوص به رهبر عزیزمان امام خمینی علاقه ی زیادی داشت.نماز و روزه اش را هیچ وقت ترک نمی کرد و بسیار به پدر ومادرش سفارش کرده بود که بعد شهادتش  برای او گریه نکنند.
علی سه ماه به عنوان بسیجی راهی کردستان شد که در آنجا دچار موج گرفتگی شد که به امید خدا خیلی زود شفا پیدا کرد. برای بار دوم چهار ماه دوباره به عنوان بسیجی  راهی جبهه شد .
در سال 63 برای بار سوم به عنوان داوطلب راهی سپاه پاسداران شد.
 
خاطرات :
شهید وقتی که صبح ها برای نماز بیدار می شد تمامی اعضاء خانواده را بیدار می کرد و خود بعد از نماز به سر کار می رفت . شهید قبل از اعزام تمامی اهل محل را شیرینی داد وبعد به جبهه اعزام شد.

وصیت نامه :
والذین جاهدوالنهدینهم سبلنا (کسانیکه در راه ما جهاد کنند از راههایی آنها را هدایت می کنیم )
سلام  درود بر رهبر کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی و سلام بر تمامی شهدانی که از صدر اسلام تا کنون با ایثار خون مطهرشان نهال اسلام را آبیاری کردند و سلام درود بر تمامی رزمندگان اسلام که در جبهه ها با کفر مبارزه می کنند و با درود و سلام بر ملت شهید پرور ایران که چنین فرزندانی تربیت کرده و در راه اسلام تقدیم می کنید . و با درود و سلام بر خدمت پدر و مادر عزیز گرامی امیدوارم حالتان خوب بوده باشد و هیچ گونه ناراحتی نداشته باشید . پدر و مادر جان شما مرا با عشق به خدا به این جهاد مقدس که جهاد علیه کفر است فرستاده که با صدام وصدامیان مبارزه کنیم و راه کربلا و راه قدس عزیز را باز کنیم و به حرف امامان لبیک گفته
 باشیم  و سلام ودرود بر برادر های انقلابی امیدوارم که شما این انقلاب و اسلام و امام عزیزمان را یاری کنید و از شما میخواهم که از اسلام و انقلاب و امام دست بر ندارید و به امید خدا پرچم اسلام و پرچم محمد رسول الله (ص) را در همه جهان پیاده کنید به امید آن روز.
 وچند سخن به تو مادر و پدر زحمت کشیده دارم  :
پدر و مادر جان شما نیز بعد از شهادتم گریه و زاری مکنید و از خدا طلب صبر و استقامت کنید و صبرکننده در زندگی پیروز است . مادر از تو میخواهم زینب گونه باشی مثل مادری باشی که گفت خدایا پسرم را در راه تو قربانی داده ام و هم دیگر پسری دارم که در راه اسلام به جبهه ی حق علیه باطل  میفرستم .
 پدر و مادر عزیزم میدانم هم اکنون چشم به راه من نشسته اید تا برگردم وبا شما باشم  میدانم که همیشه آرزو داشته اید که روزی دامادی مرا ببینید این را هم میدانید که بهترین لحظه ی زندگی ام لحظه ایست که در سنگر جهاد و در راه خدا به شهادت برسم و سر در دامن مهدی (عج) بگذارم . از تو مادر میخواهم که برای من گریه و زاری مکنید .مادر ! دیدن من وتو مادر در روز قیامت  در بهشت موعود  (مادر)
پدر و مادر جان من از زحمتهای شما خیلی متشکرم که 20 سال زحمت مرا کشیده اید بلکه من امانتی در نزد شما بودم که خداوند خواست امانت را از شما بگیرد  پس جای نگرانی و ناراحتی نیست و دیگر وقت شما ها را نمیگیرم و شما ها را به خدای بزرگ میسپارم.
و در ضمن از شما برادر ها می خواهم که نگذارید که سلاح من بر زمین افتد و سلام مرا به آن رهبر دلاور امام امت برسانید و بگویید که سنگرم را تا آخرین لحظه ترک نخواهم کرد . وسلام مرا به برادر های بسیجی برسانید .
پدر و مادر و برادر هایم و دوستان و آشنایان از شما حلالیت می طلبم .
پیام خون شهادت    جنگ جنگ تا پیروزی -              امام را دعا کنید .
بیا مادر تو بنشین بر مزارم     نکن زاری که من یار حسینم
دلم سوزد از آنجایی که مادر نبودی تا ببوسم دست و پایت
منم سرباز جانباز خمینی     که باشد راه من راه خمینی
مکن مادر بر من تو زاری     که من در راه اسلامم فدایی
برادر جان اگر تو دیدی رهبر     سلام من رسان بر آن دلاور
تیتر روز
شهردار فردوسیه
مهندس مصطفي عموزاده
( شهردار شهر فردوسيه)پروژه های عمرانی
نقشه شهر فردوسیه
پیشخوان روزنامه
سامانه 137 - ارتباط مردمی
 آدرس: تهران، شهريار، فردوسيه، ميدان شهيد منصوريان، شهرداري فردوسيه
کد پستي: 3357113111
تلفن: 65462121 - 021
        65462122 - 021
ايميل: info@ferdosiye.ir