امام علی (ع ) : عقل راهنمايى مى  كند و نجات مى  دهد و نادانى گمراه مى  كند و نابود مى  گرداند. *****امام جواد عليه السلام :اعتماد به خدا بهاى هر چيز گران بها است ، و نردبانى به سوى هر بلندايى .
شهدای شهر
سایت های مرتبط
خدمات الکترونیک
01پیشخوان الکترونیک ارباب رجوع
e03.jpgخدمات مشترکین ایرانسل
e02.jpgخدمات مشترکین همراه اول
e10.jpgخدمات پلیس+10
e11.jpgرزرواسیون هتل های کشور
e06.jpgتهیه آنلاین بلیط هواپیما
e05.jpgپیگیری مرسولات پستی
melli01.jpgپرداخت الکترونیکی قبوض

بسم الرب الشهداء والصدیقین

 
سال و محل تولد : 1/1/1345 خاوه
میزان تحصیلات : ابتدایی
وضعیت تاهل : مجرد
یگان خدمتی و مسئولیت : پدافند شیمیایی
نام عملیاتی  که در آن به شهادت رسید : کربلای 5
تاریخ شهادت : 14  /12/1365
محل شهادت : شلمچه
نشانی مزار شهید : گلزار  شهدای فردوسیه
 
زندگی نامه :
در نخستین روز از سال 1345 بهنگام بیداری زمین و آغاز پویشها ورویشها در روستای خاوه از توابع شهریار در خانواده ای فقیر و مذهبی فرزندی پسر چشم به جهان گشود . علائق و گرایشهای مذهبی خانواده باعث شد نام او را عباس بگذارند.
هنوز بیش از دو ماه نداشت که پدرش به دیار باقی شتافت و از آن پس این مادر بود که می بایستی با کار افزونتر تامین معاش افراد خانواده و تربیتشان را عهده دار شود.با گذشت دوران طفولیت عباس نیز پا به مدرسه گذاشت اما فقرحاکم بر خانواده اجازه نداد بیش از 4 سال به تحصیل بپردازد.از همان کودکی به تکالیف مذهبی و شرعی خود سخت پایبند بود .
در دوران نوجوانی و جوانی به فعالیت در بسیج و مسجد و کتابخانه می پرداخت .تا اینکه وارد جبهه شد و بعد از یکبار مجروح شدن در تاریخ 14/12/1365 دعوت حق را لبیک گفت.
  
وصیت نامه :
با عرض سلام به یگانه گوهر بشریت آقا امام زمان و نائب بر حقش امام خمینی  با درود فراوان به امت شهید پرور که همیشه و در همه مشکلات و سختیها دست از امام برنداشتند و پیرو نائب بر حق حضرت مهدی (عج) بودند پیروی از دین اسلام پیروی از پیامبر اکرم(ص) اگر لایق راه و لیاقت شهادت در راه خدا را داشته باشم که ان شا الله خداوند منان این توفیق را نصیبم گرداند چند کلمه ای با خانواد ه ام دارم. اول با شما مادر خوبم و خواهرانم سخنی می گویم با شما مادر خوبم و خواهرانم و نور چشمانم میدانم مرگ من برایتان سخت است و شما آرزو داشتید عروسی مرا ببینید اصلا فکر کنید مراسم عروسی و ازدواج من است از شما می خواهم در مرگ من کمتر شیون و زاری کنید و از شما خواهرانم می خواهم چون حضرت زینب (س) استوار و صبور باشید و از مادرم می خواهم چون حضرت زهرا (س) استوار و صبور باشد.
به برادرانم میگویم که در مرگ من مگریید و در برابر دیدگان همه بخصوص دشمنان شاد و سر افراز باشید زیرا این راهی است که خودم انتخاب کرده ام و ای گسانیکه میگفتید اگر ما در زمان امام حسین بودیم انتقام خون امام را از یزیدیان میگرفتیم الآن آن روز رسیده  و از شما امت شهید پرور میخواهم  امام را تنها نگذارید و رزمندگان را یاری نمائید و همیشه جبهه وپشت جبهه را تقویت کنید و بر دشمنان داخلی و خارجی بگوئید و نشان دهید که نمی توانند سد راه انقلاب جهانی حضرت مهدی ( عج ) گردند و بدانید که این جنگ بر عاشقان خمینی شیرین و گواراست .
از خدا میخواهم به خانواده ام صبر عنایت کند.
 
تیتر روز
شهردار فردوسیه
مهندس مصطفي عموزاده
( شهردار شهر فردوسيه)پروژه های عمرانی
نقشه شهر فردوسیه
پیشخوان روزنامه
سامانه 137 - ارتباط مردمی
 آدرس: تهران، شهريار، فردوسيه، ميدان شهيد منصوريان، شهرداري فردوسيه
کد پستي: 3357113111
تلفن: 65462121 - 021
        65462122 - 021
ايميل: info@ferdosiye.ir