امام علی (ع ) : عقل راهنمايى مى  كند و نجات مى  دهد و نادانى گمراه مى  كند و نابود مى  گرداند. *****امام جواد عليه السلام :اعتماد به خدا بهاى هر چيز گران بها است ، و نردبانى به سوى هر بلندايى .
شهدای شهر
سایت های مرتبط
خدمات الکترونیک
01پیشخوان الکترونیک ارباب رجوع
e03.jpgخدمات مشترکین ایرانسل
e02.jpgخدمات مشترکین همراه اول
e10.jpgخدمات پلیس+10
e11.jpgرزرواسیون هتل های کشور
e06.jpgتهیه آنلاین بلیط هواپیما
e05.jpgپیگیری مرسولات پستی
melli01.jpgپرداخت الکترونیکی قبوض

نکات استفاده از شبکه هایWi-Fi عمومی

امروزه استفاده ازWi-Fi hotspotها در هتل‌ها، کتابخانه‌ها، فرودگاه‌ها، دانشگاه‌ها، و سایر مکان‌های عمومی رواج یافته است اما نکته حائز اهمیت ناامن بودن اینhotspotها در اغلب موارد است. هنگام استفاده ازhotspot به خاطر داشته باشید که اطلاعات خود را فقط برای سایت‌هایی که کاملاً رمزگذاری شده‌اند ارسال نمایید.
شما فقط زمانی می‌توانید از ایمن بودنhotspot مطمئن شوید که اینhotspot زمان ورود به شبکه از شما درخواست یک کلمه عبورWPA نماید. اگر بهhotspotای اطمینان ندارید، با آن شبکه مانند یک شبکه ناامن رفتار کنید
.

چگونگی عملکرد رمزگذاری
رمزگذاری، عامل حفظِ اطلاعات افراد به صورت ایمن است. رمزگذاری عاملی برای جلوگیری از دسترسی افراد ثالث به اطلاعات در هنگام ارسال آن در اینترنت است. برای ارسال اطلاعات شخصی هنگام استفاده از شبکه‌های بی‌سیم، باید مراقب بود. بهترین کار ارسال اطلاعات به صورت رمز شده است. اگر امکان این کار میسر نیست، اطلاعات شخصی خود را زمانی ارسال کنید که از یک وب سایت رمزگذاری شده استفاده می‌کنید و یا در حال استفاده از یک شبکهWi-Fi امن هستید. لازم به ذکر است که اگر وب سایت رمزگذاری شده باشد، فقط اطلاعاتی که به آن سایت ارسال می‌شود و یا از آن سایت دریافت می‌شود محافظت خواهد شد، اما یک شبکه بی‌سیم امن تمام اطلاعاتی را که شما از طریق آن شبکه ارسال می‌کنید رمز خواهد کرد
.
مشخصات یک سایت رمز شده
به خاطر داشته باشید که هنگام ارسال ایمیل، به اشتراک گذاری عکس و فیلم، استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا خدمات بانکداری الکترونیک، شما در حال ارسال اطلاعات شخصی خود هستید. سایت‌هایی مانند سایت‌های خدمات بانکداری الکترونیک برای محافظت از اطلاعاتی که کاربر از کامپیوتر خود به سرور وب‌سایت آنها ارسال می‌کند از رمزگذاری استفاده می‌کنند.
مشخصه یک وب‌سایت رمز شده وجودhttps در اولِ آدرس آن سایت است (البته لازم به ذکر است که لزوماً وجودhttps کافی نبوده و باید مواظب حملات فیشینگ هم بود). برخی وب سایت‌ها فقط روی صفحاتsign-in خود از رمزگذاری استفاده می‌کنند و ممکن است بخشی از نشست شما را رمزگذاری نکنند؛ این عدم رمزگذاری می‌تواند منجر به آسیب‌پذیر بودن کل حساب شما شود.

عدم ایمنی بیشترhotspotها
بیشترhotspotها اطلاعاتی را که از طریق اینترنت ارسال می‌کنند رمز نمی‌کنند و بنابراین امن نیستند.
اگر از یک شبکه ناامن برای ورود به سایتی رمزگذاری نشده استفاده می‌کنید –یا از سایتی استفاده می‌کنید که از رمزگذاری فقط برای صفحهsign-in خود بهره می‌برد- دیگر کاربران شبکه می‌توانند آنچه شما می‌بینید و آنچه شما ارسال می‌کنید را ببینند. آنها می‌توانند نشست شما را ارتباط ربایی کنند و از طرف شما وارد سایت شوند. ابزارهای جدید ارتباط ربایی این کار را ساده‌تر کرده‌اند و متاسفانه کاربرانی با دانش فنی کم هم قادر به این کار خواهند بود. بنابراین مهاجم می‌تواند از حساب کاربری شما برای جعل هویت استفاده کند.

چگونگی محافظت از اطلاعات هنگام استفاده از شبکهWi-Fi عمومی
چه کارهایی می‌توان برای محافظت از اطلاعات خود انجام داد؟ در ادامه به برخی از این کارها اشاره می‌کنیم:
هنگامی که ازWi-Fi hotspot استفاده می‌کنید فقط به وب‌سایت‌هایی وارد شوید و اطلاعات شخصی خود را فقط برای وب‌سایت‌هایی ارسال کنید که می‌دانید کاملاً رمزگذاری شده‌اند. برای حفظِ ایمنی، تمام بازدیدهایی که از هر سایتی دارید باید از زمان ورود به سایت تا زمان خروج از آن رمزگذاری شده باشد. اگر هنگام ورود به سایتی تصور کردید به سایتی رمزگذاری شده و امن وارد شده‌اید، اما بعد از مدتی خود را در صفحه‌ای که رمزگذاری نشده است یافتید، به سرعت از آن سایت خارج شوید.
پس از ورود به حساب کاربری خود، برای مدتی طولانی در آن حساب نمانید. هر زمان که کارتان با حساب کاربری تمام شد از آن حساب خارج شوید.
از یک کلمه عبور یکسان در چندین وب سایت استفاده نکنید. در غیراینصورت ممکن است با لو رفتن کلمه عبور، مهاجم امکان دسترسی به چند حساب کاربری شما را پیدا کند.
بسیاری از مرورگرها، هنگام بازدید از وب سایت‌های کلاه‌برداری یا دانلود برنامه‌های مخرب به کاربران هشدار می‌دهند. به این هشدارها توجه کنید و مرورگر و نرم‌افزارهای امنیتی خود را به‌روز نگه دارید.
اگر مرتب حساب‌های کاربری آنلاین خود را از طریقWi-Fi hotspotها چک می‌کنید، ازVPN قانونی استفاده کنید. VPNها ترافیک میان رایانه شما و اینترنت را حتی روی شبکه‌های ناامن رمز می‌کنند.
برخی شبکه‌هایWi-Fi از رمزگذاری استفاده می‌کنند. WEP وWPA بیشترین پروتکل‌های رمزگذاری برای شبکه‌هایWi-Fi هستند. رمزگذاریWPA از اطلاعات شما در برابر برنامه‌های هکِ معمول محافظت می‌کند، اماWEP ممکن است این کار را انجام ندهد. همچنینWPA2 نسبت بهWPA قوی‌تر است. اگر از شبکهWi-Fi استفاده می‌کنید و مطمئن نیستید که این شبکه ازWPA استفاده می‌کند، احتیاط کنید
.
منبع : http://papsa.ir
 
تیتر روز
  • سال ۱۴۰۱ تولید دانش بنیان اشتغال آفرینی
  • سال ۱۴۰۱ تولید دانش بنیان اشتغال آفرینی
شهردار فردوسیه


مهندس رضا شکوري   (سرپرست شهرداري فردوسيه)
پروژه های عمرانی
نقشه شهر فردوسیه
پیشخوان روزنامه
سامانه 137 - ارتباط مردمی
 آدرس: تهران، شهريار، فردوسيه، ميدان شهيد منصوريان، شهرداري فردوسيه
کد پستي: 3357113111
تلفن: 65462121 - 021
        65462122 - 021
ايميل: info@ferdosiye.ir